> Výuka brankářů

VÝUKA BRANKÁŘŮ

Během výuky se vám bude individuálně věnovat zkušený brankář a trenér Lukáš Sáblík.

Obsahem tréninků je např. základní postoj a bruslení, chytání a vyrážení střel, hra holí, řešení samostatných nájezdů nebo řešení herních situací.

Lukáš Sáblík

Svoji hokejovou kariéru jsem začal v týmu HC Dukla Jihlava. S juniory jsem získal stříbrnou medaili z mistrovství republiky, konaném v Třebíči. V sezóně 1995/96 jsem si poprvé zahrál v Extralize ledního hokeje. Po dobu zhruba deseti let, kdy jsem působil v jihlavské Dukle, jsem hostoval v týmu SK Horácká Slávia Třebíč, se kterou jsme se probojovali až do baráže o první ligu a zároveň se mi v této sezoně (1995-96) podařilo probojovat do juniorského reprezentačního výběru ČR do 20-ti let, dále pak v HC ZPS Barum Zlín.

V roce 2003 jsem odešel do týmu HC Slovan Ústí nad Labem, kde jsem si držel místo jedničky.V sezóně 2004/2005 jsem 247 minut neinkasoval a branku udržel 11 čistých kont. Další sezónu jsme postoupilise Slovanem až do baráže o extraligu, kde Ústí prohrálo s týmem HC Vsetín. V průběhy tří sezón v Ústí nad Labem jsem nastoupil k několika zápasům za HC Energie Karlovy Vary.

V sezóně 2006/07 jsem do karlovarského hokejového klubu přestoupil. V této sezóně jsem pomohl Energii k historicky prvnímu postupu do předkola play-off, které jsem odchytal. V roce 2007/08 tým jsem za HC Energii Karlovy Vary odehrál 17 zápasů. Probojovali jsme se opět poprvé v historii až do finále play-off a stali se vícemistry ELH.

Hned další sezona 2008/2009 byla zatím mým největším úspěchem, s HC Energie jsme v repríze předchozího finále proti Slavii Praha získali zlatou medaili v nejvyšší soutěži. V dalších dvou sezónách do r. 2011 jsem nastoupil ke 39 zápasům. V Karlových varech mne vedl trenér brankářů Pavel Kněžický.

2011/2012 jsem krátce působil na hostování ve Znojmě, následně nastoupil k 11 zápasům v HKM Zvolen ve slovenské nejvyšší soutěži a na konec sezony jsem se vrátil zpět do Karlových Varů. V roce 2012 jsem odešel do HC Mountfield České Budějovice, kde se o brankáře staral Roman Turek. Sezonu mi bohužel zkomplikovala zlomenina klíční kosti po zásahu pukem, kdy jsem musel podstoupit operaci.

Do mateřské Dukly Jihlava jsem se vrátil v roce 2013 a působím zde do současnosti i díky spolupráci s trenérem brankářů Petrem Jarošem. V posledních letech jsem aktivní i v trenérské činnosti, které bych se po skončení hráčské kariéry chtěl věnovat naplno. Mám na starosti brankáře v Ledči nad Sázavou.