Tato technika vznikla v Japonsku začátkem osmdesátých let 20. století a autorem této metody je Dr. Kenzo Kase. Technika se rozšířila především v USA, v Evropě – zejména v Německu. Poté nastal obrovský rozmach, tato technika zaujala širokou veřejnost, jak odbornou, tak laickou.

Kinezio-tejpy se používají na odbourávání bolesti ve svalech i kloubech, na zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů. Podporují krevní a mízní oběh a mají blahodárný vliv na hojení svalových ruptur. Kinezio-tejpy stabilizují klouby, zlepšují stav pooperačních jizev a napomáhají ke zlepšení stavu po parézách.

Materiál, který se při této technice používá, je odlišný od klasické tejpovací pásky. Klasické tejpy se lepí pouze na dobu zátěžového výkonu. Oproti tomu kinezio-tejpy se lepí, díky odlišným vlastnostem materiálu, na několik dnů až jeden týden, poté se obnovují až do odeznění problému. Materiál kinezio-tejpů je tedy pružný a vodostálý. Jeho aplikace tedy nebrání běžné denní hygieně, plavání a provozování různých sportovních činnosti. Materiál kinezio-tejpů rovněž nedráždí pokožku a nevyvolává přecitlivělost.